A Covid-19 terjedése mindenkit érintett a bolygón. Az emberiség történelmében először, az országok több, mint 70% -át – beleértve a fejlett, a fejlődő és a fejletlen nemzeteket is – lezárták. Már maga ez a tény is hatalmas nyugtalanságot okozott a globális gazdaságban.
Az emberek elvesztették a munkájukat, és nincsenek, vagy csak korlátozott jövedelemforrásaik akadnak, a kis- és közepes vállalkozások, pedig sorra zárnak be. Még az óriások is számos folyamatukat szüneteltetik. Ezenfelül sok kormányzati szervezetet is megszüntettek a koronavírus terjedésének megelőzésére.
De hogyan hajtja végre a koronavírus az új változásokat a digitális marketingben?
A koronavírus betörése számos üzleti folyamatot leállított, a gyártástól kezdve, az ellátási láncon át egész a logisztikáig és a marketingig. Néhány vállalkozás, alkalmazottai egészségügyi aggályaira hivatkozva, átmenetileg bezárta vagy szüneteltette digitálismarketing-tevékenységét.
A digitális marketing nem a leggyorsabb megoldás, ha az ember újra lendületet akar szerezni a cégének. Nem nyújt egyik napról a másikra jól látható eredményt. Ha olyan digitális marketing technikákat használsz, mint például a keresőmotor-optimalizálás (SEO) vagy a közösségi média-marketing (SMM), akkor úgy gondolom, már tisztában vagy azzal, hogy a megvalósítások három-négy hónapos időt is igénybe vehetnek, míg kézzel fogható eredményeket láthatunk.
Ám, ha úgy döntesz, hogy abbahagyod a digitális marketinget akkor, nagyjából egy negyedév után, súlyos bukást tapasztalhatsz.
A megoldás nem könnyű, hisz nehéz időszak ez mindannyiunk számára. Neked, mint munkáltatónak, motiválnod kell a munkavállalóid annak biztosítása érdekében, hogy a munka ne lassuljon le vagy álljon meg. Az otthoni munkavégzésre való lehetőség nagy támogatást jelent az alkalmazottak számára, valamint a digitális marketing számára is.
De a legfontosabb kérdés itt az, hogy milyen stratégiákat kell követniük a digitálismarketing-szakembereknek jelen helyzetben?
A fogyasztói magatartás drasztikusan megváltozott. Mint fent említettük, sok üzlet újra bezárt, sok termék nincs raktáron, külföldről lassabban érkezik az utánpótlás, vagy 30-50% -kal magasabb áron kerülnek értékesítésre a termékek. A vásárlók és családtagjaik otthon maradnak – ezek egy része elvesztette munkáját és korlátozott kereseti forrásokkal rendelkezik.
Ez a társadalmi jelenség megváltoztatta a gazdasági forgatókönyveket is; teljesen más piacot kell kiszolgálni, mint eddig.
Pont ezért teljesen más megközelítésre lesz szükségünk a marketing terén.
Először is készíts rövid távú stratégiákat, és nézd meg, hogyan viselkednek az aktuális piaci viszonyok. Légy rugalmas – akkor képes leszel alkalmazkodni bármilyen felálló helyzethez a marketingben is!
Melyik stratégia illik a te vállalkozásodhoz és melyik nem – ez csak a lefutás után mérhető, próba szerencse! Fontos, hogy a marketing stratégiájának elég rugalmasnak kell lennie ahhoz, hogy bármilyen helyzetből kijöjjön.
Visszatérve koronahelyzetre, érdemes egy másik stratégiát is kidolgozni, például kezdhetjük a közönségünk elemzésével, megértésével, mérjük fel, mennyire keresett a termékünk, elemezzük a webhelyünk forgalmát és annak forrását, figyeljük meg továbbá, hogyan viselkedik a felhasználó a webhelyünkön majd ezen információk köré építsünk új stratégiát.
Ha termékünkre kereslet van, akkor a megfigyeléseink és az erre épített stratégiánk révén hatalmas forgalmat vonzhatunk be.
Emellett nagyobb hangsúly kaptak a kattintásonkénti fizetésen (PPC) alapuló stratégiák is. Akár hiszed, akár nem, a kattintásonkénti költség (CPC) a Korona-karantén alatt nagyobb hozamot mutatott a marketingszakemberek számára, mint előtte. Mivel az árukészlet korlátozott, kevesebb hirdetés jelenik meg a vezető marketinges csatornákon, beleértve a Google Ads, a Twitter és a Facebook hirdetéseket is.
A forgalom és a keresések egyaránt magasak, de a verseny, no meg ezzel együtt a fizetett hirdetések költsége is csökkenő tendenciát mutat. Ez nagyszerű lehetőség lehet a márkánk számára, hogy nevet szerezzen, növelje a forgalmat és az eladásokat.
Kombinálhatod a SEO-t, az SMO-t és a PPC-t digitális marketing stratégiáidban. A PPC legjobb megkezdési módjára is vethetünk egy pillantást. Először is határozzuk meg hirdetési és kampánycélokat, találjuk meg a legjobb marketingcsatornát hozzá, határozzuk meg a tölcsért, ezalatt figyeljük az eredményeket és folyamatosan finomítsunk rajta. Emellett az online videókra is építhetünk – manapság ez a legvonzóbb tartalomtípus. A statisztikák azt mutatják, hogy a felhasználók több mint 80% -a inkább videókat néz, mintsem egy márka blogjait olvassa, vagy belekukkantana a márka adott szöveges tartalmaiba.
Használhatjuk ezt a lehetőséget is, hogy kapcsolatba lépjünk a közönséggel, és új regisztrációkat vagy épp értékesítéseket szerezzünk.
Fontos még beszélnünk róla, hogyha csökken a forgalom és az értékesítés, a marketingesek nagy része elfelejti ügyfeleit. Amire összpontosítanak, az az értékesítés, az értékesítés és az értékesítés.
De ki adja az eladást? Természetesen az ügyfelek. És a koronavírus alatt az emberek nem sokat vásárolnak. Ha elfelejted őket, elveszíted őket és új ügyfelek megszerzése a vírus után bonyolult ügy lesz. A legjobb gyakorlat az, ha soha nem feledkezel meg róluk!
Maradj kapcsolatban velük a közösségi hálózatokon. Csak baráti emlékeztetőül: A közösségi hálózat marketingcsatorna – de ez nem jelenti azt, hogy mindig a márkánk marketingjére kell használni. Használhatod arra, hogy együttérezz a követőiddel, meghallgasd a történeteiket, elmondd nekik a sajátodat, és válaszolj a hozzászólásaikra.
Sok márka használja a közösségi hálókat annak bemutatására, hogy hogyan járulnak hozzá ők az élethez a koronaválság idején. Ha te is szociális munkát végzel, akkor a közösségi média a megfelelő hely, ahhoz, hogy mindenkihez szólj. Ez segít újjáalakítani, felelősségteljes márkaként vállalkozásod – ami kétségtelenül meg fog majd látszani marketinged sikerén is!
Legutóbbi hozzászólások