Gondolj a jövődre! – De mi az a GA4? (IV. rész)

Gondolj a jövődre! – De mi az a GA4? (IV. rész)

4. Találj egy gyorsabb betekintést

A GA4 célja, hogy az elemzők legjobb barátjává váljon azáltal, hogy hatékonyabb és erőteljesebb elemzési módszereket kínál. A találóan elnevezett „Analysis Hub” az egyedi jelentések és elemzések központja a GA4-ben, és valószínűleg a legnépszerűbb szolgáltatássá válik az energiafelhasználók számára. Az Analytics 360 felhasználói az elmúlt néhány évben hozzáférhettek az Analysis Hub korlátozott verziójához, azonban a GA4 verzió minden felhasználó számára elérhető, és olyan új elemzési típusokat tartalmaz, amelyek nem állnak rendelkezésre UA-ban. Íme egy példa az Analysis Hub lehetséges lehetőségeiről:

Exploration in GA4 Analysis Hub
Custom Funnels in GA4 Analysis Hub

A „Felfedezés” segítségével gyorsan hozhatunk létre egyedi jelentéseket a „fogd és vidd” felület segítségével a dimenziók, mutatók, szegmensek és szűrők hozzáadásához és eltávolításához.

 A cikk forrása:

https://www.clickinsight.ca/blog/4-reasons-why-you-should-upgrade-to-google-analytics-4?fbclid=IwAR2dj3VexkyXZgLn02oEcuzIBCjjfwBWB7owmlcMxcfIQTMZH3k7A-nORjs
Gondolj a jövődre! – De mi az a GA4? (III. rész)

Gondolj a jövődre! – De mi az a GA4? (III. rész)

Javítsd a nyomon követésed és a mérésed!

A GA4 egyik legizgalmasabb új funkciója az úgynevezett „továbbfejlesztett mérés”, amely automatikusan nyomon követi a fájlletöltéseket, a kimenő kattintásokat, a videointerakciókat, a webhelykeresést és az eseményeket az alap GA4 címkén keresztül. A GA4 felületről egyszerűen bekapcsolhatjuk a továbbfejlesztett mérést; nincs szükségünk további kódra vagy címkézésre. Ennek eredményeként a GA4 növeli a Google Analytics in-the-box funkcionalitását és csökkenti az egyéni címkézés mennyiségét.

A GA4 emellett az elkötelezettség nyomon követését is új szintre emeli. Elmúlt a hírhedt visszafordulási arány, amelyet az elkötelezett munkamenetek és az elkötelezettségi idő kifinomultabb mértéke vált fel. A látogató automatikusan „elkötelezettnek” minősül, ha 10 másodpercnél hosszabb időt tölt el a webhelyen, 2 vagy több oldalt / képernyőt tekint meg, vagy konverziós eseményt hajt végre. Az elköteleződés időtartama csak akkor számít, ha a weboldal vagy az alkalmazás az előtérben van. Bár némi megszokást igényelhet a GA hosszú távú felhasználói számára, a GA4 hasznosabb szabványos mérőszámot nyújt az elkötelezettség szempontjából. Végül a GA4 lehetővé teszi, hogy a Google felhasználói azonosító adatait felhasználva pontosabban azonosítsa az eszközökön keresztüli látogatókat. Hacsak a látogatók nincsenek mindig bejelentkezve a webhelyünkre vagy alkalmazásunkba, akkor régóta kihívást jelent ugyanazon személy azonosítása több eszközön. A GA4 felhasználhatja a Google Signals adatait a felhasználók összekapcsolására az eszközökön keresztül, és még akkor is működik, ha nincs felhasználói azonosítójuk. A GA4 alapértelmezés szerint a legpontosabb módszert alkalmazza az egyes felhasználók azonosítására, először felhasználói azonosítót, majd aktiválva a Google Signals adatait keresi, és ha az első két lehetőség meghiúsul, az alapértelmezett ügyfél-azonosítót használja.

A cikk forrása:

https://www.clickinsight.ca/blog/4-reasons-why-you-should-upgrade-to-google-analytics-4?fbclid=IwAR2dj3VexkyXZgLn02oEcuzIBCjjfwBWB7owmlcMxcfIQTMZH3k7A-nORjs
Fogjuk meg az ereszcsatornát a jó végéről!

Fogjuk meg az ereszcsatornát a jó végéről!

Hogyan lehet jól reagálni valamire, ami ennyire komikus?

Az egész világot szempillantás alatt bejárta a hír a magyar diplomatáról, aki a pandémia közepén egy több, mint huszonöt fős orgián vett részt, majd egy droggal teli hátizsákkal a hátán elmenekült a helyszínről, miután a belga rendőrök rajtuk ütöttek az illegális összejövetelen. A menekülés önmagában véve is elég pletykaalapot képzett volna, de az ismert politikus még annyival hozzátett az ügy pikantériájához, hogy eme olajra lépést egy szál semmiben, az ereszcsatornán keresztül próbálta meg végrehajtani Brüsszel belvárosában. Az ügy egyrészről szörnyű arcpirító, másrészről igen dühítő, harmadrészről pedig annyira komolytalan, hogy egy-kettőre bejárta az egész világot.

De hogyan lehet jól kijönni egy ekkora botrányból? A főszereplőnek feltehetően sehogy, ellenben a környezete ütheti ezt a vasat, amíg meleg. Mindenki szereti a felkapott témákat, mindenki erről beszél, folyamatosan cikkeznek róla és a meme-k is dőlnek minden közösségi oldalon. Ha valamit ennyire imád az internet, akkor abból akár sikert is lehet kovácsolni.

Mégis hogyan?

Vessünk egy pillantást a Ryanair hétfői bejegyzésére Twitteren.

https://twitter.com/Ryanair/status/1333738368895750144

„Gyorsan menekülne Brüsszelből? Vannak elérhető repülőjegyeink már 14,99 euróért. (Ebben az esetben nem javasoljuk az ablak melletti helyeket).”

Gyors reakció, szellemes hozzászólás és kitűnő ötlet. Sokszor a legjobb marketingfogásokhoz csak időben kell elkapni egy éppen forró topikot, hogy rögtön hatalmas elérést generáljunk vele, pillanatnyi népszerűsége miatt, ahogy a Ryanair is tette. Sokszor nem kell nagy dolgokban gondolkodunk ahhoz, hogy sikeresek legyünk – elég a szellemesség és a gyors reakcióidő.

A kép forrása:

https://www.szeretlekmagyarorszag.hu/duborog-a-memgyar-futotuzkent-terjednek-a-szajer-memek-a-neten-a-botrany-kirobbanasa-ota/

Van mit tanulnunk a Ferrerotól

Van mit tanulnunk a Ferrerotól


Virtuális utazásra hív a Nutella!

Október 12-től megtalálhatók a polcokon is a limitált kiadású Nutellás üvegek.
A Nutella legújabb kampányában Olaszország legszebb turisztikai látványosságaival díszíti a címkéket,
melyből 30 különböző limitált változatot dobtak piacra. A gyönyörű olasz helyek mellett minden üvegen
található egy QR kód, melynek segítségével virtuális utazásra csábítja a fogyasztót.
Az ilyen fajta kezdeményezést általában társadalmi felelősségvállalásnak nevezzük. Tudod-e, hogy miért?

A kampány társadalmi hatása

A brand tudatja a fogyasztóival, hogy szívén viseli a haza sorsát és megsegítésére siet ezekben a nehéz
időkben. Magyarul, nagy figyelmet szentel a környezetét érintő eseményeknek, problémáknak is.


Kölcsönösség

Ez esetben a jó kampánnyal nemcsak a brand nyer, hanem a vevő is.
A Ferrero-t nemcsak Olaszország gazdasági helyzete foglalkoztatja, de maga a vásárló is.
A Nutellának az is célja a kampánnyal, hogy szebbé tegye a fogyasztó napját. Miközben otthon a kanapén
kanalazza a mogyorókrémet, részt vehet egy virtuális utazáson, amely kizökkentheti a szürkeségből és picit
eltereli a figyelmét a napjainkat nagyban meghatározó Koronavírus járványról is.
A fent említett kezdeményezések pedig együttesen jó eredményhez vezetnek, hiszen az emberek örülnek a
limitált szériás Nutellás üvegeknek. Szeretnek felfedezni új dolgokat, kíváncsivá teszi őket a virtuálisan
meglátogatott olasz kis város, vagy épp jó emléket kelt benne a szembejövő jól ismert látványosság. Ezáltal
szívesen mesélnek róla egymásnak, tehát a reklám szájról szájra terjed.
A Nutella elsődleges célja a kampánnyal, hogy segítse a bajbajutott turisztikai ágazatot, hiszen Olaszország
elsők között találta magát a Koronavírus járványban súlyosan érintett országok között, így a krízishelyzet
már hosszú ideje fennáll. Másfelől pedig egy üzenetet rejt a fogyasztók számára, mely szerint nem kell
mindig messzire menni a jó dolgokért, néha elég csak alaposan körülnézni.